Srpen 2010

Životopis Rachel

3. srpna 2010 v 19:57 Životopis
Prosím, kopírujte se zdrojem! Překládala jsem to z anglického originálu a osobně vkládala také na stránku www.osobnosti.cz !

Rachel Clare Hurd-Wood se narodila 17. srpna 1990 v Londýně v Anglii. Narodila se dabérce Sarah Hurd-Wood a scénáristovi Philipovi Hurd-Wood. Rachelin bratr Patrick se narodil v roce 1995. Když bylo Rachel osm let, přestěhovali se s rodinou do města Godalming v britském kraji Surrey, který sousedí s Londýnem. Rachel navštěvovala od roku 2001 do roku 2006 Rodborough Technology College.

Rachel popisuje svou rodinu jako velkou podporu:
,,Moje rodina je pro mě velmi důležitá. Vždycky mě podporovala po dobu natáčení filmů i reklam, kterých není moc, ale jsem si jistá, že bude. Jsou pro mě opravdu důležití, vždy jsou na prvním místě. Vždycky mě budou podporovat a milovat."

Ve druhé třídě začala Rachel chodit do školního činoherního kroužku a hrála v několika představeních. Když se poprvé pustila do hraní filmů, byla to jen náhoda. Její prarodiče zhédli reklamu v televizi, která hledá dívky charakteru Wendy k účasti na otevřený casting v připravovaném filmu Peter Pan. Když jednoho dne přišla Rachel ze školy domů, jají matka si ji pořádně prohlédla, aby zjistila jestli odpovídá všem požadavkům a zeptala se jí, jestli by nechtěla na konkurz.
,,Moji prarodiče o tom slyšeli v televizi a řekli to mojí mámě. Jednou, když jsem přišla ze školy domů, si mě najednou začala mamka měřit, jestli mám dostatečnou výšku, aniž by mi cokoli řekla. Byla jsem z toho zmatená."

Rachel byla nadšená, že se zúčastní konkurzu. Ne proto, že by si myslela, že dostane roli, ale proto, aby mohla všem říct, že se zúčastnila castingu na film Peter Pan.
Popisovala průběh konkurzu jako velmi snadný:
,,Všechno, co jsem musela udělat, bylo říci castingové paní trochu o sobě, pak mi dala pár stránek textů, které jsem se musela naučit. Příště jsem tam měla zahrát naučený scénář před kamerou. Bylo to trochu vyčerpávající, ale to mi nevadilo, protože všichni byli tak hodní."

Rachel dostala roli a s rodinou jela do Austrálie, kde se natáčelo. Její bratr Patrick taky dostal malou roli: hrál jedno ze spících dětí. ,,Peter Pan" měl premiéru na Vánoce 2003. Rachel byla později nominována na Saturn Award za nejlepší výkon mladších herců.

V roce 2004 hrála Rachel v menším televizním filmu: ,,Sherlock Holmes a případ hedvábné punčochy". Hrála Imogen Helhoughton, mladou dívku, která byla unesena. Film byl vysílán na BBC a Rachel dali do silného, emotivního představení, i když měla malou roli.

V roce 2005 si Rachel zahrála ve filmu ,,Americká kletba". Hrála dívku Betsy Bell. Do role byla požadována velká část emocionálního herectví a Rachel na tom tvrdě pracovala.

Film ,,Parfém: Příběh vraha" měl premiéru v roce 2006. Rachel si pro roli Laury Richis obarvila vlasy na červeno. Režisér filmu, Tom Tykwer, dal úkol: Najděte krásnou herečku pro roli Laury. Tento úkol byl velmi obtížný. Setkání s Rachel ho však vysvobodilo ze zármutku, protože ona byla pro tu roli ideální.

V roce 2008 odstartovala taky svou modelingovou kariéru. Nafotila oblečení pro několik značek oblečení a módních magazínu, což jí taky pomohlo prosadit se v žebříčku ,,Nezávislý list kritiků o 100 nejkrásnějších slavných tvářích", kde v roce 2008 skončila na 36. místě, a v roce 2009 dokonce na místě 16. Rachel se taky zapojila do mnoha charit podporující především těžce nemocné děti v nemocnicích.

Racheliné další filmy jsou také historické a velmi tmavé.
Ve filmu ,,Dorian Gray" (2009) hraje divadelní herečku Sybil Vane, která se bezhlavě zamiluje do bohatého dědice Doriana Graye, kterého hraje Ben Barnes. Film je založený na románu Oscara Wilde. Je to gotický thriller.
Ve filmu ,,Solomon Kane" (2009) hraje Meredith Crowthorn, dívku z puritánské rodiny, která je unesena zlými silami. Tento film se z velké části natáčel v České republice a hraje v něm i Rachelin bratr Patrick, který si zahrál Meredithiného bratra Samuela.

V posledních pár letech byla oblíbenou volbou fanoušků pro zatím nezabrané role do připravovaných filmů a projektů. Fanoušci na internetu ji navrhli pro mnoho slavných rusovlásek: Chtěli ji, jako Lilly Potterovou - matku Harryho z filmu ,,Harryho Potter". Byla taky odhlasována jako jednoznačná volba pro roli Sansy Stark v seriálu ,,Game of Thrones" na kanále HBO, který je založen na populární knize Georga R. R. Martina. Návštěvníci NarniaWebu pro ni hlasovali jako nejlepší volba pro roli Ramanduvy dcery ve filmu ,,Letopisy Narnie: Plavba jitřního poutníka". Ani jedna z těchto vyjmenovaných rolí však nakonec nebyla Rachel udělena.

V mladém věku se Rachel hodně zajímala o delfíny, a to ji inspirovalo k nápadu stát se vodní bioložkou. Později si to ale rozmyslela. Rozhodla se, že se zlepší v jazycích. V roce 2009 ukončila první ročník na University College London, kde studovala lingvistiku. Se studiem ale skončila, protože v té době odjela na dlouhé natáčení filmu ,,Tomorrow, When The War Began" do Austrálie. Film měl premiéru v září 2010, a je založený na novele Johna Marsden. Rachel tuto knihu četla již v době natáčení filmu Peter Pan. Kvůli tomu, že ,,Tomorrow, When The War Began" je australský film, musela se učil australský přízvuk, který nakonec zvládla skvěle.

Mezitím se Rachel rozhodla, že se začne plně věnovat herectví. v roce 2011 měl premiéru ve Francii její další film "The Hideaways", kde si zahrála roli Mae-West O'Mara. Jeden z diváků film ohodnotil slovy: ,,Když světlo udeří do Maených očí, je to jako byste viděli zrození a zánik světa do nekonečna."

V roce 2012 byl uveden na britské televizní obrazovky krátký film ,,The Mapmaker", ve kterém Rachel hrála mladší verzi hlavní role Isabel. Ve filmu si zahrála s Harrym Edenem, který hrál ve filmu Peter Pan jednoho ze ztracených kluků v Zemi Nezemi, a který si ve filmu ,,The Mapmaker" zahrál mladší verzi hlavní role Rowana.
V tomtéž roce si Rachel zahrála ve dvou dalších krátkých filmech. Ve filmu ,,Let's Go Play at the Adams", která je založena na stejnojmenné knize Mendala Jonhsona, si zahrála opartovnici dětí. Rachel si taky zahrála v dalším krátkém filmu s názvem ,,It Ends Here", který režíroval její kamarád Zimon Drake.

V letošním roce Rachel opět přijela do České republiky. Tentokrát ale na 52. ročník Zlínského filmového festivalu pro děti a mládež, kde se stala mezinárodní expertní porotkyní pro hodnocení filmových debutů. Zde byly taky představeny její dva filmy: ,,Dorian Gray" a ,,The Hideaways" (který byl v české verzi přeložen podle původního názvu ,,Poslední z Furlongu").

Před svými 21. narozeninami se přestěhovala zpět do Londýna, kde začala žít ve svém vlastním domě. Několikrát médiím musela vyvracet fámu, že její strýc je Hugh Laurie (který hraje Doktora House): ,,Opravdu mám strýce, který žije ve Walesu a je umělec, ale není to Hugh Laurie." říká.

V současné době natáčí v Nepálu nový film ,,Highway To Damphus", který by měl vyjít během příštího roku.
2010-2012 , www.rachel-hurd-wood.blog.cz